Skip to main content

Hakkımızda

Biz Kimiz?

Volonte; Arzu, Niyet ve İrade hikayesi.

Volonte; benim hayatımın özeti, benim parçam, sesim, nefesim, ifadem. Hani bazen insan gözünü kapatır, yaşamı gözünün önünden geçer ya, işte Volonte benim tecrübem.

Kendimi bildim bileli bir kadının kendini aksesuarları ile ifade ettiğini düşünürüm. Enerjilerine inanırım. Takılarım benim mesajlarım, hayattaki duruşum, eğlencem ve ruhumun renkleri.

Girişimci ruhumun hiç bitmeyen özgürlüğü ile koleksiyonlarımı tasarladım, kalbimi koydum ve özel el işçiliği ile birleştirdim. Her birinin farklı hikayesi, duruşu ve inancı ile sunuyorum.

Volonte tasarımlarını taşıyan her kadın, içindeki savaşçıyı kendi hikayesi ile birleştirerek farklı bir boyut daha katacak özgün bakış açısı ve deneyimi ile yepyeni bir dil ortaya koyacaktır.

Hakkımızda

“Lycée Saint Michel’den mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransız Dili Eğitimi Bölümünü bitirdim. Uzun yıllar sigorta sektöründe yöneticilik yaptım. Bu sırada, Yeditepe Üniversitesi’nde ”Pazarlama İletişimi Yönetimi” üzerine yüksek lisans yaptım. 21 senelik sigorta sektöründe edindiğim deneyimleri; kurumsal şirketlere ”Satış Koçluğu” ve ”Profesyonel Yaşamda İmaj Yönetimi ve Marka Yönetimi” konularında eğitimler ve konferanslar vererek profesyonel çalışan bireylere aktarma fırsatını buldum. Bu sırada; ”İletişim” ve ”Kişisel Gelişim” konularında çeşitli koçluk programlarına katıldım. Büyük gruplara koçluk eğitimleri verdiğim sırada, Amerika, New York kentinde bulunan ”Fashion Institude of Technology Üniversitesi’nde ”Moda Tasarımı” konusunda online eğitim aldım.

Verdiğim konferanslarda; üzerinde durduğum konu; ”Kişi kendini görsel açıdan nasıl ifade ederse, öyle algılanır.” Hal böyleyken; donanımımız ne olursa olsun ‘görsellik’ ön planda… Bu kadar uzun süre kurumsal çalıştığıma göre, artık kendimi ödüllendirmenin vakti geldiğini düşündüm. Ve tutkularımın peşine düştüm. Girişimci ruhumun özgürlüğü ile; stilimin vaçgeçilmezi olan takılarımı kendim tasarlamaya karar verdim. Şimdi bu hayalimi gerçekleştirmenin keyfiyle; her biri özel el işçiliğiyle tasarlanmış aksesuarlarımı, benim gibi hayata güzellikle bakan sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum.

-Aşkın Özgür

0